Węże hydrauliczne Rzeszów
Nasza oferta to także solidne węże hydrauliczne, które różnią się od siebie typem zakucia czy gwintami. Podejmujemy się również zakuwania węży hydraulicznych, które sprawdzają się w koparkach, ładowarkach, ciągnikach i samochodach osobowych. Dzięki temu możemy wykonać przewody hydrauliczne o końcówkach, które będą zgodne z wymaganiami Klienta. Na zamówienie przygotujemy także przewody do stosowania przy płynach hydraulicznych, roztworach wodnych, wodzie i sprężonym powietrzu.
Po co zakuwamy węże hydrauliczne?
Wąż hydrauliczny z uwagi na środowisko, w jakim pracuje, wymaga, aby jego połączenie przewodu z końcówką gwintowaną było solidne i trwałe. Właśnie dlatego podejmujemy się zakuwania węży, aby skutecznie połączyć już zakute przewody ze źródłem ciśnienia. Połączenie to uzyskujemy za pomocą tulejki zaciskowej. Sam proces zakuwania składa się z kolei z kilku etapów:
- przycięcie węża na ustaloną długość,
- ulokowanie tulei zaciskowej na wężu,
- włożenie końcówki do węża,
- usytuowanie węża w maszynie, jaką jest zakuwarka,
- ustawienie pożądanej średnicy zakucia,
- zakucie węża.
Gdy przetniemy już wąż hydrauliczny na pożądany przez Klienta wymiar długości, wtedy końcówkę przewodów wkładamy do otworów węża. Następnie możemy założyć na niego tuleję zaciskową. Po zakończeniu wstępnych czynności obejmujących instalację zakucia na wężu możemy przejść do zaciśnięcia zakucia za pomocą zakuwarki. Proces ten wykonujemy do momentu, gdy uzyskamy solidne i trwałe połączenie. Dzięki temu w przyszłości zapobiega się wysunięciu końcówki z węża.
Zanim jednak przystąpimy do zakuwania węży, musimy uzyskać kilka istotnych informacji, m.in. o:
- rodzaju węża - 1SN, 2SN, 4SP, 4SH, DIN 4SH itd.,
- rodzaju końcówek (w zależności od potrzeby zakuty przewód jest wyposażony w 2 końcówki kuliste, płaskie, stożkowe o różnych gwintach - DIN brytyjskie, japońskie itd.).
Z jakich maszyn do zakuwania węży hydraulicznych korzystamy?
Od wyboru odpowiedniej zakuwarki zależy efekt naszych prac. W Agro-stan wykorzystujemy zarówno zakuwarki ręczne, o napędzie pneumatycznym, jak i elektryczne. Konkretne urządzenia mają także odmienną wielkość głowicy (miejsca, w którym tuleja zaciskowa jest mechanicznie poddawana zaprasowywaniu na wężach hydraulicznych i końcówkach). Pod względem wielkości średnicy głowicy możemy wyróżnić m.in.:
- zakuwarkę małą (do 1” = 25 mm wewnątrz),
- zakuwarkę średnią (do 1 1/2” węża = 40 mm),
- zakuwarkę dużą (do 2” wewnątrz węża = 50 mm),
- zakuwarkę przemysłową (powyżej 2” po 50 mm).
Im większa zakuwarka, tym wygodniej wykonuje się prace związane z zakuwaniem węży hydraulicznych. My jako specjaliści korzystamy również z urządzeń, które mają kilka systemów wymiany szczęk (z ręczną wymianą szczęk oraz z systemem szybkiej wymiany szczęk).
Węże hydrauliczne w naszym sklepie Agro-stan w Rzeszowie to rozbudowana oferta usług, którą dopasowujemy do potrzeb Klientów. W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości służymy kompleksowym wsparciem oraz pomocą w doborze odpowiednich długości węży. Zapraszamy do kontaktu z naszym personelem, który udzieli niezbędnych informacji na ten temat. Dodatkowo pomoże także w wyborze węży hydraulicznych, przedstawiając ofertę cenową. Świadczymy kompleksowe wsparcie na każdym etapie transakcji.